Hirek

Gyakorlós diákjaink díjai az Országos Evangélikus Hittanversenyen

A 29. alkalommal megrendezett Országos Evangélikus Hittanversenyen nyertek el kiemelt arany, ezüst és bronzminősítéseket Egyházmegyénk szarvasi Gyakorlójának diákjai. A pandémia miatt rendhagyó módon megrendezett négy fordulós verseny első három körében online feladatlapokat töltöttek ki, a májusi negyedik, egyben utolsó fordulóban pedig a kreativitásukat kellett bemutatniuk a gyerekeknek. Négy korcsoportban összesen 400 gyermek mérte össze tudását, az ország minden részéről. A verseny témája Jézus példázatai voltak. Nagy kihívást jelentett ez a témakör, hiszen úgy kellett átadni az ismereteket, hogy a gyerekek megértsék és értelmezni is tudják azoknak rejtett mondanivalóját. A februártól májusig tartó négy hónap komoly munkával telt, azonban minden fáradozás meghozta gyümölcsét, hiszen a negyedik fordulóba bejutott minden tanulónk dobogós helyen végzett. A szép eredmények sok-sok munkát takarnak és egy csapat munkáját is tükrözik. Itt külön is megköszönöm az iskola vezetőjének, Bíró Gyulának a támogatását, és hogy lehetőséget adott erre a versenyre. A tanár kollégáknak köszönöm a helyzetek rugalmas kezelését, és ha kellett, elengedték a gyerekeket a felkészítőkre. A szülőknek is sok köszönet jár, akik végigküzdötték gyermekeikkel ezt a négy hónapot, ami bizony olykor komoly kihívásokkal volt tele.

A 3-4.osztályosok korcsoportjában indult és díjazott tanulóink:

Stafira Liza a maximális 75 pontból 74 pontot ért el, így kiemelt arany minősítéssel zárta a versenyt.
Hodálik Balázs Bence arany minősítéssel végzett.
Lestyan-Goda Sára arany minősítéssel végzett.
Ujvári Luca Sára ezüst minősítéssel végzett.
Antal Hanna bronz minősítéssel végzett.
Bencze Zorka bronz minősítéssel végzett.
Takács Henrietta Liliána bronz minősítéssel végzett.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Bátori Andrea
evangélikus hitoktató

További hírek
Cimkék