Egészség- és Szociális Tudományi Kar
„Közös jövő a transzformatív változásért” címmel rendeztek konferenciát Gyulán. A Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Karának hallgatói a témával kapcsolatos előadások mellett egy gyakorlati workshopon keresztül is megismerkedhettek hivatásuk pozitív társadalmi hatásaival.
A szociális munka világnapjához kapcsolódóan világszerte tartanak fejlesztő programokat azzal a céllal, hogy a szociális segítségnyújtás is igazodjon az új kihívásokhoz. A Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Karán hagyomány már, hogy szakmai konferenciával csatlakoznak a világnaphoz, melyen szerdán mintegy 120 hallgató vett részt.
– A délelőtt folyamán diákjaink tudományos és szakmai előadásokat hallhattak, délután pedig egy tavaszi flashmobot követően gyakorlati partnereink segítségével interaktív workshopokat tartottunk. Ezeken betekintést nyerhettek azon innovációs eszközök, jó gyakorlatok alkalmazásába, amelyek révén még inkább mások szolgálatába állíthatják tudásukat és személyiségüket – mondta el kérdésünkre dr. Homoki Andrea, az intézmény szociális alapszakjának tanszékvezetője.
A konferencia résztvevői az állami gondozásban élő gyermekek számára nyaranként megszervezett Ágota táborok gyógyító hatásáról és a közreműködő képzett önkéntesek munkájáról is hallhattak előadást.
Szili-Balogh Mária, az Ágota Alapítvány önkéntese elmondta, hogy a július végi nyári táborukban 10 napon keresztül igyekeznek a gyerekek számára olyan élmény és terápiás foglalkozásokat tartani, melyek segítségével a személyiségfejlődésükben, kötődésükben keletkezett traumákat oldhatják.
– A mi szemléletmódunk középpontjában a gyermek áll, a tábor legfőbb gyógyító hatásának pedig az erre képzett önkéntesek áldozatkész munkáját tartjuk, hiszen ők tudják elérni azt, hogy ezek a családból kiemelt gyermekek egy picit másképp gondolkodjanak magukról és pozitív jövőképük legyen – hangsúlyozta az önkéntes.
Forrás: behir.hu
További sajtómegjelenés: gyulaihirlap.hu
gyulatelevizio.hu