Hirek

Katolikus iskolák zarándoklata Mátraverebély-Szentkútra

A 2025-ös szentév alkalmából május 30-án rendezték meg A remény zarándoklatát a katolikus iskolák diákjai számára. Magyarország 60 intézményéből több mint 1800 fiatal indult el a mátraverebély-szentkúti nemzeti kegyhelyre. Az eseményen iskolánk, a Gál Ferenc Egyetem Technikum, Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium is képviseltette magát, a 9.A, 9.B és az 1/9.C és F osztályokból 18 diák, valamint iskolánk megbízott vezetője, Várszegi Éva Margit, valamint Szilágyi Sándor, Fekete Anna oktatók, és Gulyás János katolikus hitoktató a közös út, az imádság, a tanúságtételek és a szentmise, a lelki elmélyülés, a találkozás és a hit megvallásának különleges ünnepén.

Az előre kijelölt, 16 irányból csillagszerűen a szentkúti Kegytemplomhoz vezető útvonalak közül, iskolánk képviselői egy 3,7 km-es szakaszt választottak, amely Mátraverebély középkori hangulatú templomától indult. A zarándoklat elején minden résztvevő egy-egy szalagra írta személyes imaszándékát, majd ezeket a szalagokat a Békési Szentháromság plébániatemplom zarándokkeresztjére kötöttük – egy szimbolikus és megható pillanatként a közös lelki út kezdetén.

Nagy meglepetésben volt részünk, ugyanis a Duna televízió iskolánk zarándok csoportját filmezte le a templomba vonulás és imádság alatt. Rövid imádság után elindultunk a Mária úton, a Cserhát dombjain és völgyein keresztül vezető emelkedőkön és lejtőkön át. Pontban 12.00 órakor a csapás tető nyergében megállva elimádkoztuk az Úrangyalát. Mintegy másfél óra alatt tettük meg 5km-es utat a Kegytemplomig. A szenthelyre érve a piarista atyák köszöntöttek minket és szalagot kötöttek az általunk vitt keresztre. Ezt követően Mária énekkel vonultunk be a Nagyboldogasszony-bazilikába, az ünnepi ruhába öltöztettet Szűzanya szobrához.

A zarándokod számára a Magyar Honvédség biztosított finom ebédet, majd a szenthely környékét fedeztük fel: a barlangkápolnát, illetve a Szent László forrás legendáját. A délután folyamán lehetőség nyílt szentgyónásra is.

A nap lelki csúcspontját a szentmise jelentette, amelynek főcelebránsa és szónoka Ternyák Csaba egri érsek volt. Az idei szentév mottóját idézve – „A remény nem csal meg” – arra buzdította a jelenlévőket, hogy ezt a reményt tartsák élőn szívükben, hiszen minden szentáldozásban az örök életet ígérő reményt kapjuk. Ebben segítsen minket a Boldogságos Szűz Mária, a Magyarok Nagyasszonya.

Forrás: gfe-technikum.hu

További hírek
Cimkék